30 Mayıs 2016 Pazartesi

NETSEC Ağ ve Bilgi Güvenliği Topluluğu olarak Microsoft Türkiye Sponsorluğunda 26 Mayıs Cumartesi günü Siber Güvenlik Etkinliği düzenlendi. Siber Güvenlik etkinliğine desteğinden dolayı Microsoft Türkiye’ye teşekkürlerimizi sunarız.

Yüze yakın kişi ile gerçekleşen NETSEC Siber Güvenlik Etkinliği’nde BilgiO firmasından Çağrı Ersen “Kurumsal Ağlarda Saldırı Tespiti Amaçlı Honeypot Sistemlerin Efektif Kullanımı”, Labris Networks firmasından Oğuz Yılmaz “Ddos ile Saldırı Gizleme”, BGA Security firmasından Ozan Uçar “Siber Dünyada Modern Arkda Kapılar” sunumlarını öğlenden önce gerçekleştirdiler.

Öğlenden sonra 11. yaş kutlamasının ardından Microsoft Türkiye’den Muammer Benzeş “Microsoft Operations Management Suite (OMS) Güvenlik Özellikleri”, Albaraka Türk firmasından İbrahim Akgül “Ransomware Tespit ve Engellemesinde Yapılan Hatalar ve Alternatif Çözüm Önerisi”, Picus Security firmasından Süleyman Özarslan “SOME Tatbikatları ve SIEM Testleri için Siber  Saldırı Simülasyonlarını Nasıl Otomatize Yapabiliriz?”, Roksit firmasından Erhan Yüksel ”DNS Protokolü Kullanarak Yeni Nesil APT Saldırılarının Tespiti ve Merkezi Korunma”,BGA Security firmasından Mehmet Kılıç “Zararlı Yazılım Tespiti ve Siber İstihbarat Amaçlı IOC( Indicator of Compromise) Kullanımı” ve Hamza Şamlıoğlu “Sosyal Medyada Psikolojik Harekat Tekniklerinin Kullanımı ve Tespit Yöntemleri” konuşmalarını tamamladı.

Yapılan etkinlikte NETSEC Ağ ve Bilgi Güvenliği Topluluğu’nun 11. Yaş günü kutlandı. Etkinlimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize ve desteğinden dolayı Microsoft Türkiye’ye teşekkürlerimizi sunarız.

0 yorum:

Yorum Gönder